Οι πρωταγωνιστές στον Sport24Radio | Sport24 Radio 103,3 - Παίζει δυνατά | sport24radio.gr

4 (1)

Οι Βαγγέλης Μαργαρίτης (ΠΑΟΚ), Χρήστος Σαλούστρος (Προμηθέας), Κώστας Φλίσκας (Ξάνθη)
μίλησαν στους δημοσιογράφους του Sport24 Radio 103,3 για την εκπομπή «Πάμε αποδυτήρια» με τον Νίκο Συριώδη.

Βαγγέλης Μαργαρίτης (ΠΑΟΚ)

Για την νίκη του ΠΑΟΚ 92-87 επί του Λαυρίου: “Έχουμε 7 σερί νίκες και παίζουμε καλά εδώ και αρκετό διάστημα. Περιμέναμε ότι το ματς με το Λαύριο θα είναι δύσκολο, επειδή πρόκειται για μια καλή ομάδα Αν όμως εξαιρέσουμε το τέλος του 2ου δεκαλέπτου και τις αρχές του 3ου που χάσαμε για λίγο τη συγκέντρωσή μας και αφήσαμε το Λαύριο να βάλει κάποια εύκολα καλάθια, ήμασταν αρκετά συγκεντρωμένοι. Μάλιστα στο τέλος βάλαμε κάποια κρίσιμα σουτ και βολές και πήραμε μια νίκη που θέλαμε πάρα πολύ. Τώρα που τελείωσαν οι ευρωπαϊκές μας υποχρεώσεις έχουμε περισσότερο χρόνο για να προετοιμαστούμε και να ξεκουραστούμε. Ακολουθεί βέβαια μια διακοπή που δεν ξέρω πως θα μας επηρεάσει”.

Χρήστος Σαλούστρος (Προμηθέας)

Για τη νίκη του Προμηθέα 75-70 επί του Κόροιβου: Κρατάμε μόνο τη νίκη. Δεν παίξαμε καθόλου καλά. Απλά υπερασπιστήκαμε το σπίτι μας. Ερχόμασταν από ένα μεγάλο διπλό και ήμασταν πολύ κουρασμένοι. Η σημερινή ήταν μια επαγγελματική νίκη. Τώρα ξεκουραζόμαστε και προχωράμε παρακάτω. Αν είμαστε σοβαροί, δεν έχουμε να φοβηθούμε κανένα. Έχουμε πει από την αρχή της σεζόν ότι τα όνειρα ποτέ δεν σταματούν. Θεωρώ ότι πραγματοποιούμε μια εξαιρετική χρονιά, αλλά στο τέλος θα κάνουμε ταμείο. Δεν θέλω να το συζητάω για να μην το γρουσουζέψω”.

Κώστας Φλίσκας (Ξάνθη)

Για τη νίκη της Ξάνθης 3-0 επί του ΠΑΣ Γιάννινα: “Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι, επειδή τα Γιάννενα έχουν τον ίδιο στόχο με εμάς. Παρόλ” αυτά μπήκαμε καλά στο παιχνίδι. Ο αντίπαλος είχε μια ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο για να σκοράρει αλλά σταθήκαμε τυχεροί σε εκείνη τη φάση. Δεν εκμεταλλευτήκαμε όμως και εμείς την ευκαιρία που είχαμε να ανοίξουμε το σκορ. Στο ημίχρονο μιλήσαμε στα αποδυτήρια και διώξαμε το άγχος που είχαμε. Στο δεύτερο 45λεπτο βελτιωθήκαμε και βάλαμε τρία ωραία γκολ. Ο προπονητής μάς είπε να παίξουμε ελεύθερα και να ευχαριστηθούμε το παιχνίδι και ότι θα δούμε στο τέλος τι θα καταφέρουμε. Για να μπούμε στην πεντάδα έχουμε τρεις τελικούς. Πρέπει να μπαίνουμε χωρίς άγχος στα παιχνίδια και να παίζουμε όπως σήμερα στο δεύτερο ημίχρονο”.